Варто один раз покористуватися посудом з силікону, як комусь більше не захочеться користуватися нічим іншим. Особливо це стосується форм для випічки і приготування льоду. Найголовніше перевага таких форм – готовий продукт з них легко витягується, не ламаючись при цьому. Існують форми з силікону для приготування коржів для тортів, кексів, тістечок, пудингів, желе, холодців, холодцю і так далі. А враховуючи, що в магазинах можна знайти силіконові форми будь-яких розмірів, виготовлені у вигляді веселих звірят, квітів, емблем і навіть цілих картин, нам відкривається такий простір для фантазії, що дух захоплює!
Для розкочування тіста тонким шаром і безпечної його перенесення на деко спеціальна силіконова поверхня підходить просто ідеально. Достатньо лише розкачати тісто (для торта, піци, пирога), а потім перенести його разом з килимком на деко. При цьому тісто не порветься, а при готуванні не пригорить.
Користь для здоров'я
Перш за все, варто звернути увагу на ключову характеристику – екологічну безпеку і чистоту. Ви можете бути спокійні: харчовий силікон – абсолютно інертний матеріал. Він не виділяє в вашу трапезу шкідливих речовин - в тому числі ніякої іржі, емалі, тефлону. Він не вступає у взаємодію з навколишнім середовищем і прекрасно почувається в діапазоні температур від–40°C до +230°C. Це якраз той рідкісний випадок, коли можна переміщати продукти прямо з морозильної камери в духовку - в одній і тій же формі.
Таким чином, ви можете не тільки випікати, але і готувати десерти, муси, желе, холодець і багато іншого.
Секрет внутрішньої чистоти: спробуйте відмити звичайну сталеву форму від тесту… А тепер, витерши піт з чола і віддихавшись, прямо запитайте себе, чому ви досі займаєтеся фітнесом на кухні, а не в спортзалі? Подивіться, наскільки простіше впоратися з силіконовою формою: Вам достатньо злегка провести губкою по її внутрішній поверхні, щоб видалити будь-які сліди забруднень. Оскільки їжа не пригорає, це зробити дуже просто.
Ціна: силіконова посуд, як правило, коштує недешево. Якщо ціна уподобаної форми занадто низька, краще відразу відмовитися від покупки. Кожен виріб має бути упаковано, мати спеціальну брошурку з порадами по використанню, супровідну бирку. На самому виробі повинна бути проставлена маркування. Краще всього, звичайно, купувати посуд з силікону відомих марок.Вона обов'язково прослужить вам вірою і правдою довгі роки. І, звичайно ж, стане головним секретом смачною і красивою випічки!
Чтобы выбрать форму для выпечки хорошего качества, обращайте внимание на следующее.
Запах. Хороший силикон ничем не пахнет. Зато в составе некачественного есть токсичные формальдегиды, фенолы и различные виды эфталитов. Их добавляют, чтобы придать силикону большую эластичность. Иногда запах маскируют приятными отдушками и ароматизаторами. Обман раскроется позже, когда вы достанете из духовки готовую выпечку, пропахшую паленой резиной.
Колір. Яскраві силіконові форми краще не купуйте. При їх виробництві використовують метал-органічні барвники, які шкідливі для здоров'я. Вибирайте нейтральні відтінки (цегляний, коричневий, сірий) — для отримання таких кольорів використовують безпечні барвники на основі окислів заліза.
Якість матеріалу. Його легко перевірити: зігніть краю форми. Якщо вони стали білими, використовувався дешевий матеріал. У якісного виробу матеріал не змінює колір. Маркування ГОСТ або ДСТУ свідчить про відповідність державним нормам вироби.
Перед першим застосуванням форми рекомендують вимити в теплій мильній воді, витерти насухо і змастити тонким шаром рослинного масла. Надалі випікають тісто не змащуючи маслом форми. Зберігати їх теж просто: силіконові форми для випічки не втрачають своєї форми навіть якщо їх згорнути в трубочку. Легко і зручно скласти всі форми одну в іншу, упакувати в пакет і просто стягнути гумкою. Форми не деформуються після такого зберігання, а легко повертаються в початковий стан.